Poradenstvo

September   
ČIERNO – BIELE OBRÁZKY
DIEŤA, KTORÉHO VNÍMANIE JE SPRÁVNE STIMULOVANÉ UŽ OD PRVÝCH DNÍ, SA VYVÍJA RÝCHLEJŠIE!

Ako používať čiernobiele obrázky.

V prvých mesiacoch svojho života dieťa trávi veľa času v postieľke, preto je také dôležité vytvoriť mu priaznivé vývojové prostredie.

* Listy papiera s čiernobielymi obrázkami pripevnite pozdĺž vnútornej steny detskej postieľky (odporúčaná vzdialenosť na umiestnenie obrázka pred dieťa je asi 30 cm).

* Nalepte obrázky na kartón a vytvorte obojstrannú flipovú knihu. Roztiahnite a položte knihu do polkruhu okolo dieťaťa na vývojovú podložku, prebaľovací pult alebo kdekoľvek inde, kde sa vaše dieťa nachádza.

* Zaveste obrázky na steny detskej izby a ukážte, kedy je bábätko hore.

* Vezmite obrázok a začnite ním pomaly pohybovať pred tvárou dieťaťa. Vo veku 2–3 mesiacov je dieťa už schopné sledovať pohybujúce sa predmety.
* Pozerajte sa na obrázky tak dlho, ako to dieťa zaujíma.

OBRÁZKY MÔŽU BYŤ RÔZNE: GEOMETRICKÉ TVARY A VZORY, ZVIERATÁ A VOZIDLÁ, VTÁKY A STROMY. VEĽKOSŤ MÔŽE BYŤ TIEŽ ĽUBOVOĽNÁ: VO FORMÁTE A4 ALEBO 10 X10 CENTIMETROV.
Novorodenec vidí, ale nerozlišuje a nerozlišuje farby. Táto vlastnosť ľudského tela je spôsobená skutočnosťou, že v sietnici oka sú bunky nazývané "kužele" a "tyčinky". "Kužele"; umožňujú vidieť farby a ich odtiene a "tyče" umožňujú vidieť iba čiernobiele kresby. V prvých mesiacoch života fungujú „tyče“ aktívnejšie a „kužele“ sa začínajú intenzívne rozvíjať o 5 až 6 mesiacov, takže novorodenec vidí iba čiernobiele obrázky. To naznačuje, že v prvých mesiacoch života by ste nemali preťažovať zrakový a nervový systém dieťaťa veľkým množstvom jasných hračiek.

 

 

JÚL, AUGUST- MYOFUNKČNÉ TRAINERY

Trainery a vestibulárne clony sú pre-ortodontické aparáty, ktoré odstraňujú myofunkčné zlozvyky

Trainer INFANT soft - pre deti od 2 – 5 rokov
Trainer T4K soft - pre deti od 6-11 rokov (zmiešaný chrup)
Vestibulárna clona - pre predškolákov / školákov

Trainery a clony sú vyrobené zo silikónu a termoplastickej gumy, neobsahujú PVC ani latex

dostupné na:

https://www.evenso.sk/project/myofunkcne-trainery/
https://www.beldental.cz/vestibularni-clony