Novinky

 

 Rozlúčka s predškolákmi 

 

S našimi milými predškolákmi sa rozlúčime krátkym programom dňa 26.júna 2018  (utorok) o 9:30 v triede mackov., na ktorý vás srdečne pozývame.

 

Veríme, že tak ako sa všetkým deťom  darilo v materskej škole, budú úspešne pokračovať aj počas ďalších rokov a niekedy sa zastavia opäť v „našej škôlke“ , aby sa nám pochválili.

 

 Lesná pedagogika

Posledný májový deň (31.5. 2018) navštívia našu materskú školu ujovia a tety lesníci. Porozprávajú nám, ako sa o les a zvieratká starajú, poukazujú nám zaujímavé kúsky z lesa a rôznymi interaktívnymi hrami nás naučia, ako a prečo treba lesy chrániť.

 
 

Deň rodiny v SŠMŠ

 Milí rodičia, príďte sa aj tento rok zabaviť s vašimi deťmi na našu škôlkársku akciu pri príležitosti Dňa rodiny. Na školskom dvore nebude núdza o dobrú zábavu, športové súťaže, sladkú odmenu či opekačku.

Tešíme sa na Vás dňa 6.6.2018 so začiatkom o 16:00.

 

 

Deň detí na Belvederi

Sviatok všetkých detí, oslávia naši škôlkári tento rok netradične. Pozvanie sme dostali od SOŠ hotelových služieb a obchodu v BB. Pre deti si pripravili okrem občerstvenia a odmien, aj bohatý športovo-zábavný program (bodová stena, navliekanie cestovín, skladanie servítok, kros s pingpongovou loptičkou, hra na Popolušku a i.). Odchod z MŠ bude v piatok 1.6.2018 o 8:20 MHD. Príchod do MŠ 11:30.

Deň matiek 

V máji máš sviatok, vieš to, mami, zasypem Ťa básničkami, nech povedia celkom jasne, ako mi je s Tebou krásne. Príď sa pozrieť do mojej triedy, prekvapená budeš milo, ako sa mi podarilo, povedať ako Ťa ľúbim.

16.5.2018 o 16:00

 

Deň Zeme

22.4. si pripomíname deň Zeme, našej planéty, ktorú sa v rámci edukačných aktivít po celý rok snažíme chrániť rôznymi "eko a enviro" činnosťami. Tento týždeň nám počasie prialo, tak sme tento čas využili na čistenie a zveľaďovanie okolia škôlky. Deti a zamestnanci zbierali  odpadky, čistili pieskovisko (ktoré sa bude chemicky dočisťovať), zametali, čistili chodníky, terasy a vysádzali okrasné rastliny. Ďakujeme všetkým, že sme si mohli takto spríjemniť deň a naše okolie.

MAREC

Dňa 6.3. predškoláci navštívia Základnú školu na Spojovej ulici, kde sa zúčastnia vyučovacej hodiny. Odchod zo SŠMŠ je 9:45. 

 

Milí rodičia srdečne Vás pozývame na stretnutie rodičov dňa 7.3., ktoré sa bude konať o 16.00 v triede Mackov.

Marec je mesiacom knihy, preto aj my v SŠMŠ máme plno zážitkových aktivít.

Dňa  12.3. navštívime o 12:00 knižnicu s predškolákmi

 organizovať plánujeme „Putovnú knihu“ v každej triede bude pekná rozprávková kniha putovať k Vám domov, prečítate si ľubovoľný príbeh, z ktorého si so svojimi detičkami nakreslíte obrázok. Na konci nám vzniknú pekné ilustrácie a budeme sa spoločne o knihe rozprávať.

  privítame žiakov zo ZŠ, ktorí nám prídu niečo do každej triedy pekné prečítať v rámcaktivity- „Deň hlasného čítania“

22.3. sa rozlúčime s pani zimou a privítame jar tradičným spôsobom- vynesením Moreny. Z MŠ odchádzame o desiatej.

 

 

V týždni od 26-29. 3  sa na triedach uskutočnia veľkonočné tvorivé dielne. Srdečne pozývame aj Vás rodičia a rodinný príslušníci, ak nám viete predviesť zaujímavé aktivity, remeslá spojené s týmito sviatkami, srdečne Vás privítame.

 

Apríl

10.4. 2018 sa v triede Mackov uskutoční predstavenie Polepetko. Začiatok predstavenia je  o 9:30.

 

V utorok 13.2. o deviatej bude karneval v našej SŠMŠ.

Srdečne Vás pozývame

 

 Mikuláš v SŠMŠ

Mikuláša privítame, aj mu pekne zaspievame 6.12. dopoludnia.

 

Jedlička sa nám zaligoce v našich triedach:

12.12. besiedku pre Vás pripravili trieda Mackov v triede o 16:00 (utorok)

14.12 (štvrtok) Vám predstavenie pripravili Sovičky a Tigríkovia v hornej triede Tigríkov spoločne o 16:00

Tešíme sa na Vás.

 

21.11. bude na triedach prebiehať akcia Veselé zúbky zameraná na vytváranie správnych návykov v starostlivosti o detský chrup. Hravou a zážitkovou formou si deti osvoja správne vedomosti a návyky.

Canisterapia: 

Aj tento školský rok nás budú navštevovať terapeutické psíky v sprievode špeciálneho pedagóga- caisterapeuta. Každú druhú stredu na triedach bude prebiehať v čase od 8:30-10:00.

A takéto krásne výtvory urobili naše detičky v tvorivých dielňach pod vedením p. Mareka Novotňáka :)

 

KERAMIKA PRE DETI- TVORIVÉ DILNE U NÁS V TRIEDACH

POD VEDENÍM SKÚSENÉHO LEKTORA 18. a 19. Októbra dopoludnia

Jesenné tvorivé dielne
 Veselé tekvičky

Od 9.10 budú na triedach prebiehať jesenné tvorivé dielne. Spoločne si potom vyzdobíme priestory škôlky. Ak sa chcete zapojiť aj vy milí rodičia, budeme vďační za tekvičky, ktoré prinesiete.

 (môžu byť aj ozdobené). Ďakujeme..

 

 Týždeň zdravia v SŠMŠ.

Týždeň plný aktivít a ochutnávok zdravých potravín, ovocia a zeleniny. Budeme radi, ak vášho škôlkára „vyzbrojíte“ ovocnou, alebo zeleninovou ochutnávkou pre ostatné deti.

 

 

Jeseň života

Október je mesiacom úcty k starším. Preto aj my venujeme jeseni života v jesennom mesiaci vystúpenie obyvateľom domova dôchodcov. Návšteva DD Senium bude v týždni od 23. -27.Októbra.

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať p. Blaškovi, Oborčokovi a Štúberovi za prejavenú ochotu a snahu pri montovaní novej preliezky pre naše detičky v areáli SŠMŠ.

ĎAKUJEME

Každoročne 1.apríl patrí našim operencom v podobe Svetového dňa vtáctva. Preto aj my s deťmi sme sa celý týždeň venovali tejto téme v rámci školského vzdelávacieho programu. Týždeň sme uzavreli úspešnou inštaláciou bocianieho hniezda s bocianom. Tešíme sa, že skrášľuje naše priestory. :)