Novinky

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať p. Blaškovi, Oborčokovi a Štúberovi za prejavenú ochotu a snahu pri montovaní novej preliezky pre naše detičky v areáli SŠMŠ.

ĎAKUJEME

Každoročne 1.apríl patrí našim operencom v podobe Svetového dňa vtáctva. Preto aj my s deťmi sme sa celý týždeň venovali tejto téme v rámci školského vzdelávacieho programu. Týždeň sme uzavreli úspešnou inštaláciou bocianieho hniezda s bocianom. Tešíme sa, že skrášľuje naše priestory. :) 

 

Milí rodičia a priatelia našej SŠMŠ,

blížia sa nám Veľkonočné sviatky, preto pri tejto príležitosti budú prebiehať na triedach tvorivé dielne. Ak vy, rodina, známi, viete niečo pekné a zaujímavé detičkám predviesť v tejto tematike, radi Vás privítame. Taktiež budeme radi za vyfúknuté vajíčka, ktoré premeníme na pekné dekorácie.

Ďakujeme a prajeme krásnu Veľkú noc.

 

Vitanie jari

Dnes 21.3. sme všetky deti z MŠ privítali jar ako sa patrí a to vynesením Moreny. Prichystali sme ju, odeli a už ju bolo treba len odprevadiť.

Morena je symbol zimy a na jar končí jej vláda. Preto ak chceme, aby prišla jar, musíme ju hodiť do potoka. Tak sme aj urobili, Morenu sme utopili. Prajeme si peknú jar, nech rozkvitne zelený háj. Fotky z vynášania budú uverejnené v galérii

SCŠPP ako súčasť SŠMŠ oznamuje svojim klientom, že od 1. marca 2017 dochádza k nasledujúcej úprave pracovnej doby v našom zariadení.Ďakujeme za pochopenie.

Pondelok  7:00-15:30 hod. 
Utorok 7:00-15:30 hod. 
Streda 7:00-16:30 hod
Štvrtok  7:00-15:30 hod
Piatok  7:00-14:30 hod. 

 

22.februára o 9:00 sa predvedieme a zabavíme v kostýmoch a maskách na našom karnevale. Tešíme sa na skvelú zábavu a fotky!.. :)

10.2. nás navštívia odborníci a interaktívne nám predvedú, ako funguje vesmír. Prednáška pre deti Vesmír na dlani bude krásnou ukážkou z edukačnými pomôckami Montessori. Budeme sa tešiť.

 

     

20.1.2017 sme sa s pobavili na krásnom predstavení  PA a GU Pomotaných- rovnej PAličky a okrúhlej GUličky. Autobus nás doviezol priamo pred Bábkové divadlo na Rázcestí, prežili sme krásne piatkové dopoludnie.

 

Mikuláš bude samozrejme aj u nás onedlho nadeľovať deťom sladkú odmenu, za ich celoročné snaženie. Privítame ho 6. decembra 2016 v dopoludňajších hodinách. A každé dieťa, čo počúvalo mamku a ocka, na toho tu darček počká. 

GRAFOMOTORICKÝ KRÚŽOK „KLBKO“

V školskom roku 2016/2017 prebieha v Súkromnej špeciálnej materskej škole 2 - krát v mesiaci Grafomotorický krúžok s názvom „KLBKO“, pod vedením špeciálnej pedagogičky PaedDr. Jany Černákovej.

V triedach Tigríkov a Mackov i Brumkov, sa daný krúžok uskutočňuje pondelky popoludní, v čase od 14:30h. do 15:30 h. V hornej triede Tigríkov každý párny pondelok a v dolnej triede Mackov a Brumkov každý nepárny pondelok.V triede Sovičiek sa grafomotorické zručnosti rozvíjajú nepárne pondelky dopoludnia, v čase od 9:00h. do 10:00 h.

Krúžok je určený pre deti od 3. rokov, s oslabenými grafomotorickými zručnosťami. Jednotlivé aktivity sú zamerané nielen na rozvíjanie grafomotoriky, ale aj na precvičovanie motoriky celého tela, teda hrubej aj jemnej. Pri nesprávnom sedení a držaní tela dochádza k nadmernému zaťaženiu svalových skupín, čo spôsobuje únavu celého tela. Z týchto dôvodov sa zameriavam aj na celkový pohybový rozvoj.

Rozvíjanie grafomotorických zručností je veľmi dôležité nielen preto, aby umožnili dieťaťu spontánny grafický prejav - ktorý je prípravou na samotné písanie - ale slúži aj ako prevencia špecifických porúch učenia. Jednotlivé grafomotorické cviky budú deti na pracovných listoch dostávať aj domov, aby si ich mohli spolu s rodičmi precvičovať.

:) 

Dobrý deň priatelia,
keďže ste nám vypísali návratku a chcete sa zúčastniť Týždňa dobrovoľníctva 2016, prosíme vás, "zapichnite sa" do mapky aktivít - nájdite si adresu na mape, kde sa vaša aktivita bude konať, vložte tam pripináčik (môžete si vybrať aj štýl aj farbu pripináčika), vypíšte údaje o aktivite (čo a kedy), kontaktné údaje, môžete pridať aj obrázok či video. 
Vaša aktivita sa takto zobrazí na mapke na webstránke www.tyzdendobrovolnictva.sk a dobrovoľníci si vás budú môcť poľahky nájsť. 
Aj vy sa môžete pozrieť, kto vo vašom okolí bude zapojený do Týždňa dobrovoľníctva.
Veselé pripínačkovanie! :-)

HURÁ LETO! 

Už je to tu. Čas neuveriteľne rýchlo plynie. Ani sme sa nenazdali, prišlo leto a  s ním aj koniec školského roka. S blížiacim sa letom začali deťom očakávané a vytúžené prázdniny. 

Posledný deň v MŠ sa niesol v znamení rozlúčky s deťmi, rozlúčky so školským rokom  a vyhodnotení celého školského roka. Školský rok uplynul ako voda, nastalo v ňom veľa zmien, ale šťastne sme sa dočkali konca. 

Tak teda hor sa na prázdniny!

Všetkým prajeme krásne prežité prázdniny a tešíme sa na september :)

 
"Každý rok opúšťajú brány našej materskej školy predškoláci, ktorí v ďalšom školskom roku nastupujú na novú životnú trasu. Je to cesta do školy, cesta za novými vedomosťami a poznatkami. Z malých detičiek, čo občas i so slzami v očiach kráčali ráno do materskej školy, sa za pár rokov stali veľkí predškoláci, čo od septembra budú kráčať s taškami na chrbte do školy. Slávnostná rozlúčka s predškolákmi býva tradičná snáď v každej materskej škole a ani my sme neboli  výnimkou. Dňa 21.6.2016 o 9:30 hod., naši predškoláci  zarecitovali posledné básničky, zaspievali  poslednú spoločnú pieseň, zatancovali  posledný spoločný tanček a za tónov piesne Gaudeámus igitur boli slávnostne promovaní za predškolákov.  Lúčime sa s Vami, budúci prváci  a veríme, že sa Vám bude v škole páčiť. Všetkým Vám a aj Vašim rodičom prajeme vykročenie správnou nohou a úspešný začiatok prváckeho života."
 
 
"Krásne letné počasie nás aj s deťmi vylákalo ešte na jeden výlet, ktorý sa uskutočnil dňa 24.6.2016. Tentokrát sme už nikam necestovali, ale išli sme do prírody ako praví turisti, s ruksakmi na chrbte, v ktorých nesmela chýbať voda a nejaká drobná sladkosť. Horúce letné dopoludnie sme strávili na veľkej lúke neďaleko našej škôlky, kde sme sa do sýtosti vyšantili a zahrali si rôzne hry.  Pani učiteľky nám zobrali na hranie aj lopty a lietajúci tanier. A keď nás slnečné lúče už veľmi unavili, tak v tieni na deke sme si pochutnali na sladkosti, ktorú nám zabalili naši rodičia."
 
Pomaly, ale isto sa opäť blíži koniec školského roka a s ním prichádza aj možnosť absolvovať s deťmi výlet, ktorý im prinesie množstvo nových a nezabudnuteľných zážitkov. Takým bezpochyby bol aj výlet do Hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, na ktorý sme sa s našimi detičkami vybrali 7.06. 2016, hneď o 8.45, aby sme toho stihli zažiť čo najviac. V planetáriu mali pre deti pripravený zaujímavý program, v rámci ktorého sa v rozprávke preniesli spolu s chlapčekom Maťkom na hviezdnu oblohu, kde putovali za hviezdou a na tejto ceste stretli rôzne zaujímavé planéty, kométy a iné úkazy ukrývajúce sa v našom vesmíre. Ďalej sa detičky oboznámili so slnečnou sústavou, dozvedeli sa nejaké zaujímavosti o všetkých planétach, ako aj o našej Zemi, súhvezdiach, o východe a západe Slnka. Vo fotogalérii prikladáme aj fotografie, ako dôkaz toho, že sme strávili veľmi podnetné dopoludnie zábavnou a zážitkovou formou.
 
V pondelok, 6. júna 2016 o 11.00 sme v našej materskej škole opäť privítali klauna Poka z Divadla Theátrum - Zvieratkovo. Deti s nadšením očakávali, čo zaujímavé opäť pripravil a do akého pútavého príbehu sa s ním prenesieme. Klaun Poko nezaháľal a pripravil pre deti hodinku plnú zábavy, radosti a smiechu, pričom sa však aj naučili niečo o upratovaní, etikete, správnom stolovaní, či zdravej výžive. To všetko mohli detičky zažiť spolu s klaunovou kamarátkou ježkou Claire, ktorá privítala u seba na návšteve krtka Edka - detičky si s nimi vyskúšali rôzne činnosti, zatancovali si, zaspievali a strávili tak príjemné dopoludnie. Dôkazom dobrej zábavy sú fotografie, ktoré nájdete v našej fotogalérii.
 
Dňa 2. júna vládlo v našej materskej škole od rána vzrušenie a nedočkavosť, pretože tak ako každý rok, aj tento sme si pripomenuli dlho očakávaný Medzinárodný deň detí. Pre naše detičky sme zorganizovali deň plný zábavy, smiechu, dobrej nálady, tanca, spevu a zaujímavých súťaží. Detičky absolvovali rôzne disciplíny ako prekážková dráha, skok do diaľky, hod na cieľ, beh, či preťahovanie lanom. Všetky detičky boli veľmi šikovné, preukázali veľké športové nadšenie a odhodlanie pri zdolávaní jednotlivých disciplín. Za ich snahu boli odmenené milými darčekmi, a tak sme mohli sledovať radosť a hrdosť v detských očiach zo získaných diplomov, sladkých medailí a iných odmien. Pre deti bolo taktiež pripravené občerstvenie, kde si pochutnali na rôznych dobrotách a na záver sa do sýtosti vyšantili aj so svojimi pani učiteľkami na diskotéke. Tento krásny deň plný detskej radosti a smiechu nám zase raz pripomenul aké sú deti úžasné stvorenia a ako dokážu svojou bezprostrednosťou vykúzliť aj z obyčajného dňa nezabudnuteľný zážitok ako pre nich, tak aj pre ich pani učiteľky. 
Zavŕšením tohtoročného Dňa detí bolo maľovanie na tvár. Naše deti sa razom premenili na odvážnych  spidermanov, farebných motýľov, čarovné princezné, či  strašidelných drakov. Za tieto rozprávkové premeny vďačíme mamine našej Betky, pani Ľubke Koreňovej, ktorá sa s nami veľmi ochotne podelila o svoje umelecké schopnosti. Spokojnosť, radosť a žiarivé očká našich detí, boli aj pre nás odmenou za tento krásne prežitý deň. 
 
 

Milí priatelia, 


Centrum dobrovoľníctva aj tento rok pripravuje kampaň Týždeň dobrovoľníctva 2016. Pozývame vás všetkých, aby ste sa stali znova jej súčasťou ako organizátor dobrovoľníckych aktivít alebo hostiteľ diskusií a workshopov o dobrovoľníctve.

 

Týždeň dobrovoľníctva 2016 sa už tradične uskutoční v dňoch 16. až 22. septembra, a spolu s vami ukážeme, čo všetko sa s dobrovoľníctvom dá. Tento rok sa budú do Týždňa dobrovoľníctva zapájať aj ostatné kraje na Slovensku, kde budú akciu organizovať krajské dobrovoľnícke centrá. Máte možnosť byť súčasťou celoslovenskej dobrovoľníckej akcie.


Vydajte sa s nami na DOBROdružstvo, nájdite sa v DOBROvoľníctve.

 

Minulý rok sa do Týždňa dobrovoľníctva zapojilo 1891 dobrovoľníkov v 81 organizáciách po celom Banskobystrickom kraji, ktorí odpracovali spolu 9733 hodín, bez nároku na honorár. Keby sme prerátali ich prácu minimálnou hodinovou mzdou, tak dobrovoľníci pomohli svojim komunitám prácou za 21 256 Eur. 


Ako sa zapojiť? Stačí pár krokov:

1)  Viete o niečom vo vašej organizácii, vašom okolí či komunite, čo treba zlepšiť, zmeniť alebo napraviť? Pripravte jednu alebo aj viac dobrovoľníckych aktivít a pozvite dobrovoľníkov, aby spolu s vami pomohli veci zlepšiť.

Týždeň dobrovoľníctva sa už tradične koná spolu s Týždňom mobility. Centrum dobrovoľníctva spolupracuje s organizátormi Týždňa mobility, obidve akcie sa vhodne dopĺňajú. Preto ak plánujete zorganizovať aktivitu v rámci Týždňa mobility, a privítate na nej dobrovoľníkov, alebo by ste radi do nej zapojili dobrovoľníkov, určite ju zapíšte aj do našej návratky na Týždeň dobrovoľníctva, aby sme ju spoločne mohli propagovať verejnosti alebo priamo dobrovoľníkom.

 

2)  Alebo zorganizujte Deň otvorených dverí a prezentáciu vašej organizácie alebo neformálnej skupiny pred potenciálnymi dobrovoľníkmi.

3)    Prípadne pripravte diskusiu, besedu, workshop pre mladých aj starých, dobrovoľníkov aj verejnosť o tom, ako pomáhate vo svojom okolí či komunite zlepšovať život ľudí v nej.

Čo od nás dostanete?

  •  Jednotné plagáty a letáčiky o kampani Týždňa dobrovoľníctva 2016, ktoré vám zašleme podľa vašej požiadavky, alebo si ich môžete vyzdvihnúť u nás.
  • Pomoc koordinátorky kampane, na ktorú sa budete môcť v súvislosti ňou obrátiť s akoukoľvek relevantnou otázkou alebo prosbou.
  • Odmenu pre zapojených dobrovoľníkov – účasť na Záverečnej párty (22.9.2016 o 19:00 v Záhrade, Centre nezávislej kultúry BB).  

O čo vás poprosíme po ukončení kampane?

Po ukončení aktivít Týždňa dobrovoľníctva informujte koordinátorku (emailom najneskôr 23.9. 2016 do 20.00 hod.) o priebehu Týždňa dobrovoľníctva u vás (formulár vám vopred zašleme). 

Ste rozhodnutí sa zapojiť? VÝBORNE!

Tak ako každý rok, aj tento sme si pripomenuli dôležitosť starostlivosti o naše životné prostredie a o našu prírodu. Pri príležitosti Dňa Zeme, 22. apríla, sme sa s detičkami porozprávali o tom, že našu planétu Zem musíme mať radi, starať sa o ňu, zdôraznili sme dôležitosť čistej prírody a okolia našej materskej školy. Potom sme sa pustili do roboty a usilovne sme vyčistili celý areál materskej školy. Zbierali sme všetky nečistoty, kamene, konáre a zozbieraný odpad sme roztriedili do správnych odpadkových nádob. Nakoniec sme zobrali do rúk hrable, lopaty a sitká a vyčistili a zveľadili aj naše pieskovisko. Popri zábave a dobrej nálade sa deti naučili niečo aj o ochrane prírody, o starostlivosti o ňu a zážitkovým spôsobom sa nám podarilo zase o kúsok pozdvihnúť úroveň ich environmentálneho povedomia. 

<3  Deň matiek:  <3

"Mama je anjel, ktorý na zemi žije. Mama to je krásna dáma, vďaka ktorej mi srdce bije."

Aj tento krásny citát sprevádzal naše vystúpenie pri príležitosti Dňa matiek, ktorý sme si pripomenuli 17.mája 2016 o 16:00 hod. v jednotlivých triedach. 

Deti pre svoje mamičky a staré mamky uvili kyticu z piesní, básní, tancov a hier, ktoré boli vyjadrením vďaky za ich lásku, starostlivosť a obetavosť. Aj milým darčekom svoje maminky potešili, a tie ich zato vrúcne vyobjímali a vybozkávali.

Oznam výlet: 

Milí rodičia, dňa 7.6.2016 sa s deťmi chystáme na spoznávací koncoročný výlet.

Kde? Planetárium a hvezdáreň Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.

Čo tam uvidíme? Rozprávku Martin a Hviezda v hviezdnej sále. Zažijeme interaktívne rozprávanie a bližšie spoznávanie Zeme a oblohy. 

Koľko taká zábava stojí? Vstup je grátis a cestu spoločným autobusom hradia rodičia v cene 5 €.

Tešíme sa na Vaše detičky.:-)

 

Minulý týždeň sme sa v dňoch 20. a 21.4. 2016 učili, ako mať vždy a všade VESELÉ ZÚBKY. :-) 

S pani učiteľkami sme si skontrolovali svoje zubné kefky, ktoré máme v škôlke. 

S veveričkami Bibi a Bibko sme sa naučili, ako sa o zúbky treba starať, aby sme mali úsmev bez škaredého kazu.  

Zopakovali sme si, ktoré potraviny zúbkom škodia a naopak, ktoré sú pre ne prospešné. 

Svoje vedomosti sme si overili v pracovných listoch a pri veselých zúbkových pesničkách sme si zasúťažili o nové zubné kefky, či presýpanie hodiny na umývanie zúbkov.

 

 

V utorok 26.4. 2016

Vás srdečne pozývame na deň otvorených dverí. Radi Vám ukážeme

priestory SŠMŠ Očko. Môžete sa zapojiť do aktivít s deťmi počas celého dňa.

Taktiež v tento deň prebehne zápis.

Tešíme sa na spoločne strávený deň.

Malý zajko v tráve čupí,

sleduje jar, ako sa budí.

Tešia sa veľkí, malí, 

že sme oslávili sviatky jari.

Taká je Veľká noc,

tá má svoju čarovnú moc.

Na príchod Veľkej noci sme sa pripravovali aj v našej škôlke. V týždni od 21.3.do 24.3.2016, sme mali veľkonočné tvorivé dielne, na ktorých sme maľovali  vajíčka, plietli korbáče, zdobili veľkonočné perníky, či vyrábali zajkov, ovečky, kuriatka a kvietky. Do výroby veľkonočných ozdôb sa aktívne zapojili aj naši rodiča, starí rodičia a súrodenci, začo im veľmi pekne ďakujeme. Viac vo fotogalérii.

 

Aj našou túžbou bolo skoncovať s chladným počasím a privolať teplé lúče slnka.  Preto sme si aj v našej škôlke,  dňa 18.3.2016 pripomenuli zvyk vynášania Moreny, spojený s vítaním jari.  Vláda Moreny teda skončila a prvým jarným dňom, 20.3.2016, nastúpila vláda Vesny. 

Morena, Morena, obi si kolená.  

Prichystáme ťa, odejeme ťa,zapálime ťa, zhodíme ťa.

Vo vode ťa utopíme, takto ťa odprevadíme. 

Nech rozkvitne zelený háj a nech príde krásna jar. 

 

Keďže ako hovorí známy výrok od Alberta Einsteina „Koniec sveta bude, keď ľudia prestanú spievať“, sme si dôležitosť hudby pripomenuli aj my v našej škôlke, pri príležitosti Dňa hudby 26. 02. 2016. V tento deň nás podctili svojou návštevou študentky Katolíckeho gymnázia z Banskej Bystrice, ktoré si pre deti pripravili veľmi podnetný a zaujímavý program. Okrem toho, že im predstavili viaceré hudobné nástroje, vysvetlili im z čoho sú vyrobené, akým spôsobom sa na ne hrá, si ich mohli deti aj vyskúšať. Taktiež si s deťmi zaspievali viaceré obľúbené detské piesne, zatancovali si, či znázorňovali text piesne pohybom. Detičky nakoniec poďakovali za krásny program zatancovaním a zaspievaním piesne „Keď si šťastný“. Všetci spolu sme strávili krásne dopoludnie a Deň hudby pokračoval aj v popoludňajších hodinách, kedy deti pracovali s edukačným CD „Hudoné nástroje“ na interaktívnej tabuli, tancovali stoličkový tanec a sprevádzali piesne hudobnými nástrojmi Orffovho inštrumentára.

 

Tak ako klaun Poko sľúbil,tak aj sľub dodržal. Už 6.júna príde zas k deťom do Zvieratkova na návštevu. Stretáva sa s milou ježkou Claire, ktorá má plné ruky práce s prípravami návštevy krtka Edka. Čaká vás kolotoč zábavy a grotesky, ale aj škola hostenia, ktorej súčasťou sú predmety ako upratovanie, stolovanie, zdravá výživa a etiketa. Nuž a celú hodinu zakončíme návštevou Festivalu zábavy.

" Naši malí veľkí predškoláci si dňa 16.2. 2016 aspoň na chvíľu vyskúšali, aké to bude, keď začnú chodiť do školy. Na návštevu do ZŠ Spojovej ich pozvali starší kamaráti, štvrtáci. Naši predškoláci sú šikovní. Zvládli napísať aj svoje meno na tabuľu a mohli si vyskúšať sedenie v školskej lavici. Školáci svojim malým kamarátom požičali peračníky a pomohli im vypracovať pracovné listy, ktoré si pre nich spolu s pani učiteľkou pripravili. Za odmenu im škôlkári rozdali vyrobené záložky do kníh a na záver si ešte aj spoločne zaspievali. (viac foto vo fotogalérii) ♥

No svedčí im to v tej škole, čo poviete? "

V rámci psychologických služieb v našom zariadení od nového roku budeme poskytovať prácu s programom emwave, ktorý slúži na redukciu stresu, osobnú rovnováhu, optimálny výkon a osobnostný rast. Je určený klientom s problémami v emocionálnom prežívaní s cieľom odbúrať napätie a úzkosť. Taktiež poskytujeme diagnostiku inteligencie pomocou neverbálneho inteligenčného testu SON-R určenú klientom s narušenou komunikačnou schopnosťou.

 

Aj keď sa pani Zima nechcela nejako tento rok ukázať v plnej svojej paráde, nakoniec Perinbabka vynaložila všetky svoje sily a krajinu prikryla, síce len nakrátko, niekoľkými snehovými vločkami. My sme veru nelenili a užili si krásne zimné radovánky, aj keď len na pár dní, pri organizácii spoločnej sánkovačky dňa 22. januára. Pani učiteľky vytiahli s detičkami poriadne oteplováky, pripravili lopáre a hor sa na najväčší kopec v blízkosti našej materskej školy. A to, ako sme sa do sýtosti vyšantili, až kým nám nezružoveli líčka a nevyhladli brušká, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

 

Špeciálny pedagóg v našom SCŠPP začne od II. polroku pracovať s audiovizuálnym programom DysCom SK 3.1. Ide o vzdelávací program určený pre deti a žiakov so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami, ale aj deťom či žiakom bez špeciálnych potrieb, od predškolského veku až po 2. stupeň ZŠ a špeciálnych škôl.

Je vhodný pre všetky deti, ktoré majú z najrôznejších dôvodov ťažkosti pri osvojovaní čítania, písania a pri získavaní jazykových vedomostí. Program si vyžaduje aktívne zapojenie žiaka. Pomocou neho dokážeme vzbudiť záujem u žiaka a dostatočne ho motivovať do učenia.

Tento počítačový program je registrovaný aj na MŠSR a odporúčaný ministerstvom ako učebná pomôcka. 

 

Dňa 26.1.2016 zavítalo do našej škôlky až z Rožňavy so svojim divadelným predstavením Divadlo Theátrum - Zvieratkovo.  Ich príbeh do Zvieratkova nás pozval na rozprávku o psíkovi Muckovi a mačičke Mucke. Psíček a mačička sa pripravovali na svoju oslavu menín a narodenín tak, že piekli vo veľkom hrnci spoločnú tortu. A ich oslavu otvárali piesňami a tancom klaun Poko a kvetinárka Florentína. Ba dokonca sme sa aj sami premenili na zvieratká, ktoré v rozprávke účinkovali. Celé predstavenie bolo veľmi veselé a plné energie. Fotografie z tohto predsavenia nájdete v galérii. :)

Naše detičky v Sovičkách

sa od januára budú okrem Zajka Japiho stretávať

aj s LUCINKOU PUSINKOU a jej kamarátom PALI PALIČKOU. 

LUCINKA PUSINKA je logopedický tréning na výuku správnej výslovnosti hlások.

Ako prvé budeme trénovať T, K,H,P,N,M.

 

OD januára 2016 pracujeme v logopedickej poradni nášho SCŠPP s programom MENTIO. Počítačový program MENTIO je výukový software pre deti s rôznym druhom narušenej komunikačnej schopnosti. Pomocou tohto programu si deti môžu nahrať svoj hlas a počuť sa, trénovať silu svojho hlasu, hrať sa so svojím hlasom, trénovať si úšká (či dobre počujú rôzne zvuky), rozvíjať slovnú zásobu a naučiť sa nové slová, či trénovať pamäť a priestorovú orientáciu, a to všetko ZÁBAVNOU a HRAVOU formou. :)

 

Všetkým deťom na známosť sa dáva,

že sa v našej škôlke dňa 9.2.2016 o 9:30 hod. chystá nevídaná sláva.

Nech si na tú oslavu - krásavci aj krásky, prichystajú dopredu, na karneval masky.

Tiež sa veľmi potešíme, ak v škôlke aj našich rodičov uvidíme. 

 

Keďže Vianoce sú sviatky, na ktoré sa teší každý z nás, pripomenuli sme si tieto najkrajšie sviatky v roku a vychutnali si ich čaro. Dňa 14.1.2016 sa uskutočnila novoročná besiedka, ktorá sa niesla  vo vianočnom duchu.  Prišli sa na nás pozrieť rodičia, starí rodičia, aj súrodenci. V programe, ktorý sme si pre nich pripravili, sme sa predstavili prostredníctvom básní, piesní, tancov a zdramatizovaných hier. Boli to veľmi príjemné spoločne strávené chvíle.

 

 

"Dňa 7.decembra navštívilo našu škôlku divadielko " Z klobúka",  z Banskej Bystrice. Prišli nás potešiť zimnou rozprávkou pod názvom "O snehuliakovej mrkve". Bol to príbeh o hladnom zajkovi, ktorý sa v zime vybral hľadať mrkvu a vďaka tomu si našiel nového kamaráta. Spolu so  snehuliakom  a zajkom sme  prežili aj my veľmi veselé divadelné predstavenie s pesničkami." 

"S nástupom mesiaca december je práve deň svätého Mikuláša už očakávaný sviatok a najmä pre deti je to nádherný deň. Deti si ukladajú svoje vyčistené čižmičky do okien a s napätím čakajú na to, čo sa stane. Či si ráno nájdu sladkosti a ovocie, alebo uhlie a palicu.
Aj do našej škôlky zavítal dňa 4.12.2015 o 9:30 Mikuláš so svojimi dvojimi pomocníkmi - anjelikom Hviezdičkou a čertíkom Bertíkom. Mikulášovi sme zarecitovali básničky, zaspievali pesničky,zatancovali tanček snehových vločiek a on nás odmenil sladkými balíčkami."

 

Dňa 26.10.2015 zavítalo do našej škôlky Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice. Prišli nám zahrať jednu z rozprávok, ktoré napísal Josef Čapek. Bola to Rozprávka  o psíčkovi a mačičke. O tom, ako spolu gazdovali v malom domčeku pod lesom, ako si v ňom spolu nažívali a chceli robiť všetko tak, ako robia veľkí ľudia. 

V Rozprávkach o psíčkovi a mačičke je ukryté stále aktuálne podobenstvo o dvoch rozdielnych stvoreniach, ktoré spolu žijú a snažia sa, napriek svojim rozdielom, prežiť krásne chvíle, pochopiť jednej druhého a pritom sa ešte aj potešiť. 


 

"S našimi šikovnými detičkami a ich rodičmi sme si v stredu, 28. októbra, vyrábali počas tvorivých dielní rozmanité výtvory s využitím prírodných materiálov, z ktorých vznikali krásne umelecké diela. Boli nimi múdre sovičky, jesenné vázy, stromy s rôznofarebnými listami, ako aj usmievavé jabĺčka. Radostná atmosféra vyčarila úsmev na tvárach detí i dospelých."

 

 

 

09.10.2015 sme mali v našej škôlke požiarny poplach

Počúvali sme sirénu, ktorá nas zvolávala na nástup pred škôlku. Tam sme sa od uja požiarnika dozvedeli, ako zahasit požiar.Hasili sme hasiacimi prístrojmi, ktoré máme aj v škôlke. Bolo to veľké dobrodružstvo, a poriadna akcia.

V skutočnosti je však požiar veľmi nebezpečný, preto ak nejaký zbadáte mile deti, rýchlo to povedzte dospelej osobe/ pani učitelke, rodičom/.

A nezabudnite, v prípade požiaru volať hasičom na číslo 150.

 

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším, si aj my spomíname na svojich starých rodičov a chceli by sme im venovať túto básničku.
"Natrhám kvety pod lesom na stráni,
Vám starí rodičia, kytičku dám do dlaní. 
Hoc Vám vlas šedivie a zrak sa zakalí,
prijmite od nás najkrajšie pozdravy.
Nech sa Vám predĺži životná púť, 
želáme to zo srdca, Vaša vnučka, vnuk".

Svojimi básničkami, pesničkami a tancom, sme my, veľkí predškoláci, boli potešiť aj babky a dedkov v Domove dôchodcov Senium, na Jilemnického ulici, v Banskej Bystrici.
Naše vystúpenie sa im veľmi páčilo, o čom svedčia aj fotky vo fotogalérii.:-)

 
 
 
 
Aj sovičky si púšťali šarkana, pozrite si vo fotogalérii..........
 

Farbičky – čarbičky so sebou mám stále, čo sa mi nepáči po svojom prečmáram“. Aj naše deti sa pustili do veselého experimentovania s rôznymi farbami pri príležitosti Dňa farieb. Rozlišovali sme jednotlivé farby, skúšali ich miešanie, pozorovali ich vlastnosti a to všetko prostredníctvom rôznorodých pokusov a experimentov. Vytvárali sme farebnú sopku, lávové bublinky, farbili krepovým papierom, sledovali reakcie farieb v mlieku, hrali sme sa s farebnými kockami cukru, skúšali lentilkový experiment a nakoniec vytvárali nádherné obrazy z farebnej holiacej peny a odtláčaním temperových farieb. Celý náš „farebný deň“ sme zavŕšili vyzdobením našich chodníkov, ktoré sme premenili na hotovú galériu krásnych obrázkov hrajúcich všetkými možnými farbami. 

 

 

Jeseň k nám už zavítala a príroda je sprevádzaná pestrými farbami. Súčasťou jesene sú aj detské hry, medzi ktoré neodmysliteľne patrí výroba, maľovanie a púšťanie šarkanov. V triede sme si každý svojho malého šarkana aj vyrobili. 

No a takých veľkých, pestrofarebných drakov, sme si boli aj púšťať. 

Hoci nám vetrík až tak nefúkal, neostávalo nič iné, len zobrať nohy na plecia, šarkany do rúk a utekáááááť. Vďaka rýchlym nohám, odhodlaniu a túžbe vidieť farebné lietajúce šarkany vysoko v povetrí, sa to podarilo. 

Radosť mali deti, šarkany i pani učiteľky. Deti z pobehovania, šarkany z poletovania a pani učiteľky z nás, usmiatych detí. 

 


 

 

V šk. roku 2015/2016  bude prebiehať v našej SŠMŠ  Očko  - TRÉNING FENEMATICKÉHO UVEDOMOVANIA
  PODĽA B.D. EĽKONINA u všetkých predškolákov, ktorý sa už pripravujú do školy.

V šk. roku 2015/2016  bude prebiehať v našej SŠMŠ  Očko – TÉNING  ZAJKO JAPI u tých detičiek, ktoré našu materskú školu navštívili prvýkrát , majú 3 roky a stali sa ozajstnými škôlkármi.

 

 

26.6. 2015 sme boli na koncoročnom výlete v rozprávkovej dedine HABAKUKY na Donovaloch.  Na celé doobedie sme sa preniesli do Dobšinského rozprávkového sveta, v ktorých sa nachádzali fantazijné a čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: Škrupinový zámok s jazierkom, Čierne mesto, či Železná hora. Zažili sme atmosféru dvoch slovenských rozprávok - O Troch zhavranelých bratoch a O dvanástich  mesiačikoch. Náš výlet sa nám veľmi páčil. 

Takouto cestou po svete "za siedmimi horami a siedmimi dolami" sme ukončili školský rok 2014/2015. 

 

"Všetko sa raz mení, nezostane navždy tak,

 

lebo raz ráno v jeseni stane sa z dieťaťa žiačka a či žiak".

 

 

 

Každý rok opúšťajú brány materskej školy predškoláci, ktorí v ďalšom školskom roku nastupujú na novú životnú trasu. Je to cesta do školy, cesta za novými vedomosťami a poznatkami.  

 

Z malých detičiek, čo občas i so slzami v očiach kráčali ráno do materskej školy, sa stali za pár rokov veľkí predškoláci, ktorí od septembra budú kráčať s taškami na chrbte do školy. 

 

Slávnostná rozlúčka s predškolákmi býva tradičná snáď v každej materskej škole a ani naša nebola výnimkou. Rozlúčili sme sa s nimi dňa 23.6.2015 o 9:30 hod. Budúcim prvákom prajeme vykročenie správnou nohou a úspešný začiatok školského života. 

 

So škôlkou sa lúčia: Julka, Olík, Natálka, Mikuláško, Tran-Kubko, Alexko, Lukáško, Emka, Maximko.

 

"Dovidenia milá škôlka,...náš už čaká škola".

 

 

 

17. júna sa naši malí športovco zúčastnili "Olympiády materských škôl".

Pozrite si v galérii ako sa im darilo.

 

 

"Dňa 9.6.2015 zavítalo do našej škôlky divadlo MASKA zo Zvolena, ktoré sa nám predstavilo svojim veselým hudobným vystúpením od chrobáčikov čmelka Smejka a lienky Tanculienky. Aj keď sa najprv Smejkovi nechcelo veľmi usmievať a Tanculienke tancovať, nakoniec nám zaspievali niekoľko detských pesničiek. Odzneli piesne Pec nám spadla..., Otvorte kozliatka moje..., Hádaj hádaj..., Oli Oli Janko..., Spadla hruška,... . Pesničky naživo s gitarou, ktoré nás roztancovali, zapojili do hry a ukázali prekrásny svet fantázie. So Smejkom a Tanculienkou sme sa rozlúčili ich spoločnou piesňou Máme tu leto. Ich predstavenie sa nám veľmi páčilo.:-)"

 

 

"Deň detí je deň, kedy hra, zábava a dobrodružstvo letí.

Pri tejto príležitosti pripravili pre nás pani učiteľky detskú športovú olympiádu, ktorá pozostávala z piatich disciplín: beh, skok do diaľky, prekážková dráha, hod a preťahovanie lanom. Za absolvovanie každej disciplíny sme dostali pečiatku. V poslednej disciplíne, preťahovanie lanom, v ktorej súťažili Tigríkovia proti Mackom, zvíťazili Tigríkovia. No nakoniec sme boli víťazi všetci, a tak ako to býva aj na ozajstných olympiádach, sme dostali zlaté čokoládové medaily a diplom za dosiahnuté športové výkony. Celý deň sme sa ešte potom zabávali a tancovali. Bol to náš krásny Deň detí. Veď posúďte sami vo fotogalérii.:-)"

 

Dňa 22.04.2015 sme sa v našej materskej škole hrali na bádateľov a ochránarov. Pri príležitosti Dňa zeme sme do pôdy zahrabali rozličné materiály ako: plast, biologický odpad, sklo, papier a skúmali, čo sa s nimi v pôde stane. Následne sme vyzbierali odpadky, a tak aspoň troškou zabránili znečisťovaniu zeme. Naše snaženie si môžete pozrieť vo fotogalérii. 

 

 

 

Prvý jarný  deň a blížiace sa Veľkonočné sviatky už kalendár ohlásil. A preto sa pri tejto príležitosti v dňoch 23.3. až 27.3.2015  v našej škôlke konali Veľkonočné tvorivé dielne. Počas týchto dní sme si rozprávali o veľkonočných zvykoch, ktoré sa u nás tradujú a viažu sa k týmto sviatkom. Taktiež sme maľovali veľkonočné kraslice, či vyrábali a kreslili rôzne jarné a veľkonočné obrázky. A hoci počasie ešte veľmi jarne nevyzerá, my sme sa už so zimou definitívne rozlúčili. A to vynesením Moreny a hodením do Tajovského potoka. 

Naše Veľkonočné dielne sa  očakávaním príchodu pani JARI a  želaním príjemných veľkonočných sviatky skončili. :-)

 

 

 

V piatok 20. marca 2015, nám pani učiteľky v triede zorganizovali Deň veselých zúbkov. V rámci tohto dňa sme pozerali zúbkové rozprávky,v ktorých sme sa dozvedeli, ako správne sa starať o zúbky tak, aby boli vždy zdravé a veselé. Taktiež sme si vypočuli a spoločne zaspievali aj zúbkové pesničky, pri ktorých sme si aj trochu zatancovali. Bolo to veľmi pekné a príjemné dopoludnie. A poobede sme si samozrejme naše zúbky umyli a dôkladne vyčistili,tak ako sme sa to naučili.

 

 

 

 

 

 

Len vzdelané a vychované dieťa je dieťa šťastné...

 

 

Dňa 03.03.2015 Vás pozývame na deň otvorených dverí v našej materskej škole. Radi Vám ukážeme naše priestory, vyzdobené  šikovnými rúčkami detí, Vašimi budúcimi kamarátmi. Aj vy sa budete môcť zapojiť do aktivít, ktoré si pre Vás pripravíme. Tešíme sa na Vás a na spoločné chvíle, ktoré spolu strávime.  

 

V januári a februári sme maľovali do snehu a kŕmime aj vtáčiky (viď. fotogaléria)

 

Lyžovali sme v stredisku v Selciach, síce len štyria, ale predsa. (9.-13. februára 2015)

"Vianoce skončili a po dlhších vianočných prázdninách sme sa už v novom roku opäť stretli v škôlke.  A hneď v prvých dňoch sme sa mohli tešiť zo snehovej nádielky. Perinbaba asi vypočula naše básničky a pesničky, ktoré sme jej adresovali na vianočnej besiedke a nasnežila nám. My sme to samozrejme hneď využili na zimné radovánky. Guľovali sme sa, spoločne sa klzákovali a pri pesničke "Postavím si snehuliaka" sme si niekoľkých aj postavili. Radosť z nich sme mali nielen my, ale aj naše pani učiteľky. :-)"


 

December 2014-foto z Mikuláša vo fotogalérii

Aj naše detičky sa chceli poriadne pripraviť na Vianoce a tak počas týždňa tvorivých dielní vytvorili spoločný adventný veniec, ktorý ste mali možnosť vidieť v našich šatničkách. Keďže čaro Vianoc dopĺňa vôňa jedličky a medovníkov, v etape príprav sme pokračovali a čas v škôlke sme trávali ozdobovaním vianočného stromčeka, výrobou chutných medovníkov. Preto Vám vo fotogalérii ponúkame možnosť nakuknúť do tajov týchto príprav.

 

"V predposledný deň v tomto roku (18.12.2014), ktorý sme strávili v škôlke, sme mali veľmi milú predvianočnú akciu s názvom "Čokoláda pod vežou". 

Pani učiteľka Renatka sa na chvíľu premenila na Banskobystrickú vežu. Všetky deti sme si okolo veži spoločne zaspievali. Potom aj každý jeden z nás veži zaspieval pesničku, alebo zarecitoval básničku a za odmenu sme dostali čokoládu. 

Prajeme všetkým krásne a veselé Vianoce a šťastný nový rok 2015."

 

 

 

V pondelok, 15.12. 2014, o 16:00 hod. sme privítali všetkých rodičov, starých rodičov a súrodencov na našej Vianočnej besiedke. Programom nás sprevádzal Anjelik Hviezdička. Našim rodičom sme sa predstavili s veľmi peknými vianočnými básničkami, vinšovačkami, pesničkami a scénkami. Zahrali sme sa na vianočných obchodníkov, postavili sme si snehuliakov, zarecitovali  sme básničku Perinbabe, zaspievali sme si pri vianočnej jedličke a ako praví vinšovníci sme predniesli aj vianočné vinše.Na záver sme rodičom dali malé darčeky, ktoré sme pre nich vyrobili  spolu s pani učiteľkami.Celá besiedka sa niesla v príjemnej  vianočnej atmosfére a už sa veľmi tešíme na Vianoce!"

 

 

 

Dňa 2.12. 2014 sa naši najstarší škôlkári a predškoláci (Julka , Sebko , Olík , Emka, Alexko a Miško ) stali na chvíľu už školákmi. V tento deň navštívili ZŠ Spojovú na otvorenej vyučovacej hodine v II. B., v triede Včielok, u pani učiteľky Mgr. Janky Žilinskej. Druháci našich škôlkárov privítali veľmi vrúcne a milo. Prečítali im rozprávku o Zajkovi Bojkovi, zaspievali im pesničky a pomohli im vypracovať pracovné listy, ktoré si pre nich pripravili spolu s pani učiteľkou. Naši škôlkári si vyskúšali už aj sedenie v školskej lavici.  Od pani učiteľky dostali žiacku knižku predškoláka a aj malú sladkú odmenu. Škôlkári druhákom rozdali záložky, ktoré pre nich vyrobili v škôlke. Školáci sa im tiež veľmi potešili. Rozlúčili sa piesňou a zároveň predškolákov pozývajú na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční na ZŠ Spojovej v dňoch 15.-16. januára

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Ani našu škôlku neobišiel sviatok Halloweenu. Týždeň od 27.10. do 31.10. 2014 sa niesol v znamení strašidiel, duchov, kúziel. Opäť k nám zavítal náš kamarát, duch Casper, ktorého sa ale vôbec nebojíme. Počas tohto týždňa sme kreslili netopiere a vyrábali si rôzne masky. Nakoniec sme si spolu s pani učiteľkami vyrezali aj krásne halloweenské tekvice. Veď posúďte sami podľa fotiek vo fotogalérii.:-)

 

 

Dňa 29.10.2014, pri príležitosti mesiaca úcty k starším, sme navštívili Domov dôchodcov SENIUM, ktorý sa nachádza neďaleko našej škôlky. Pre babičky a dedkov sme si pripravili krátky program. Zarecitovali sme im básničky a zaspievali pesničky. Tiež sme im na pamiatku, v mene celej škôlky, darovali pekný obrázok. Starčekovia  a starenky boli veľmi milí, odmenili  nás veľkým potleskom, úsmevmi a dokonca aj sladkou odmenou. A my sme boli radi, že sme  ich mohli potešiť. 

 

 

 

V dňoch od 20.10. do 24.10. 2014 sme mali v našej škôlke "týždeň zdravia".
Každé ráno nám mamičky a ockovia doniesli ovocie a zeleninu (jablko,banán, mandarinku, slivku, papriku, paradajku, mrkvu, kaleráb, cesnak,...).
S pani učiteľkami sme sa potom o jednotlivých druhoch ovocia a zeleniny rozprávali - kde rastú, ako sa dajú dopestovať, akú majú farbu, veľkosť, vôňu,...a aj chuť. Každý deň sme jednu z týchto dobrôt aj  ochutnali. 

 

17.10.2014 sme boli na krásnom bábkovom predstavení Pinocchio. Keďže v našej škôlke máme len dobré detičky, nikomu nenarástol z klamstva dlhý nos.Predstavenie sme si užili, detičky sa super bavili.

 
 
 
 
 
 
26.09. 2014 v piatok sme sa všetci zúčastnili Dňa polície v areáli pod pamätníkom SNP. Všetko sa nám páčilo a aj   vystúpenie Fíha Tralala.
Foto si môžete pozrieť v sekcii Fotogaléria 2014.

 

 

 
Poďakovanie
 
Touto cestou chceme poďakovať všetkým našim rodičom, ktorí sa zapojili do Týždňa dobrovoľníctva.
Poďakovanie patrí aj chlapcom z RZ Návrat Kráľová a to Rišovi Homolovi, Maťovi Mikuškovi, Majovi Polhošovi, Peťovi Lacikovi, Rišovi Melíšekovi a Mirovi Kolníkovi, ktorí sa už po piaty krát zapojili do dní dobrovoľníctva v našom zariadení. 
V neposlednom rade patrí poďakovanie aj všetkým zamestnancom, ktorí sa zapojili a pomohli skrášliť naše zariadenie a jeho okolie.
 
                                                               Ešte raz veľká vďaka všetkým.
 

Naši milí predškoláci, keďže už za chvíľu, ani

              sa nenazdáme, odkráčate so školskou taškou

a očakávaním za brány škôl. My kamaráti

zo škôlky a pani učiteľky sa s vami

23.6. 2014 o 9:30 hod. rozlúčime.

 

Dňa  18.6.2014 sme sa zúčastnili na Olympiáde materských škôl o putovný pohár primátora mesta Banská Bystrica pod záštitom VSC Dukla.

 

 
 
MDD v našom zariadení 30.05.2014
 
 
Blíži sa sviatok našich
 
detí, preto sa budeme
 
počas celého dňa zabávať,
 
súťažiť, tancovať..:)

 

 

 

 

Vďačiť Ti chcem mama, za nežnosť a za lásku, 

ktorú si mi dala, vďaka aj za život môj.

Ukryla si v srdci, každé trápenie i bôľ, 

všetko si mi dala, aj ten úsmev milý tvoj.

Milé mamičky, staré mamy,
Dňa 12.05.2014 o 16:00 hod. Vás pozývame na predstavenie ku
Dňu matiek. Vaše detičky, sa Vám poďakujú za starostlivosť pesničkami,básničkami a malým darčekom, ktorý zo srdca vyrobili.
Tešíme sa na Vás !
 
 

 

 

 

 

 

Šiby,ryby, mastné ryby,

kus koláča od korbáča.

Ešte k tomu groš,
        aby bolo dosť. 

 

 Milí rodičia, milé deti,

Oznamujeme Vám, že od  14.04.2014-17.04.2014 sa konajú tvorivé dielne, farbenie vajíčok, pletenie korbáčov, výzdoba škôlky a tried... Tešíme sa na Vaše detičky a ich šikovné ručičky!

 

 

 
 
Milí rodičia, milé deti,
 
Oznamujeme Vám, že od
 
21.04.2014-25.04.2014 sa spolu
 
s detičkami, postaráme o čistotu okolia našej škôlky v
 
rámci Dňa Zeme. Zaexperimentujeme si s materiálmi
 
ako sú sklo, pvc, ohryzok...
 
Vyskúšame, ako pôsobia na našu Zem.
 
 

 

V tomto školskom roku sa lúčime s Diankou Libičovou, ktorá sa odsťahovala.

Želáme jej veľa úspechov a zdravia.

 

Už je zima, už je čas -Mikuláši majú zraz.
Jeden pôjde rovno k nám- 10.12. o 9:30 ho privítame peknou pesničkou a básničkami. 

 

                   

           

Tekvičky a Halloween opäť v našej škôlke!

Počas celého týždňa 28.10. - 31.10. 2013 budú na triedach prebiehať tvorivé dielne- halloweenske vyrezávanie tekvíc a výroba masiek.

 

 

        

Milí rodičia,

vedeli ste že 16.10 si pripomíname Svetový deň zdravej výživy spojený s kampaňou"Odstráň obezitu"?

Kedže aj my chceme byť zdraví a propagovať s detičkami zdravý životný štýl, na tento týždeň sme si pripravili "Týždeň zdravej výživy".Budeme radi, ak nám každé ráno prinesiete ovocie a zeleninku. My si na týchto dobrotách pochutnáme celý deň a v stredu Vás na oplátku pozývame na ochutnávku zdravých nátierok. 

 
                            
 

Naši milí predškoláci, keďže už za chvíľu, ani sa nenazdáme, odkráčate so školskou taškou a očakávaním za brány škôl. My kamaráti zo škôlky a pani učiteľky sa s vami 20.6. o 16:00 rozlúčime.

 

 

31.5. v areáli našej škôlky budeme s deťmi

 

 

oslavovať ich sviatok zábavnými súťažami ..

 

...a nebude chýbať veľké prekvapenie.

 

s mojimi kamarátmi

chystáme vystúpenie pre všetky naše maminky aj staré mamy.

 

 

 

 

Milí rodičia, starí rodičia, súrodenci. V dňoch od 18.3.- 22.3. bude týždeň tvorivých dielní.

Ak viete pliesť korbáče, zdobiť vajíčka zaujímavou technikou, alebo by ste chceli prezentovať tradície týchto sviatkov, radi Vás privítame u nás kedykoľvek počas dňa.  Veľkonočné sviatky a príchod jari majú u nás veľkú tradíciu a budeme vďační, ak niečo nové, zaujímavé uvidíme.

 

12.2.2013 sa od 9:00 v triede šikovných tigríkov zabávame na KARNEVALE. Srdečne Vás pozývame pozrieť si naše krásne masky a ochutnať fašiangovú dobrotu.

Špeciálny pedagóg